Mimo zebrania tu sporej ilości zdjęć i słów m.in. wysokich rangą wojskowych, składających się na wypowiedzi bądź wręcz oficjalne oświadczenia o zadziwiającej treści, jakimś trafem wyssane z publicznego obiegu medialno-encyklopedycznego przez niezidentyfikowany a bezgłośny odkurzacz - zapewne wiele osób po pierwszym zetknięciu z tą ukrytą strefą rzeczywistości pozostanie przy starym "zdrowym" punkcie widzenia, że jednak wszystko jest fajnie i mówią nam o wszystkim, "bo to by na bank było o tym w telewizji i w prasie", analizowane w prestiżowych magazynach naukowych w najdrobniejszych szczegółach - jasne, wiadomo - gdyby tylko cokolwiek drgnęło, pojawiło się coś poważnego i choć potencjalnie wiarygodnego w tym temacie, od wieków nurtującym ludzkość jak żaden inny. Nie ma chyba sensu adresować wobec kogokolwiek pretensji o tego rodzaju reakcję, bo niby kto potrafiłby w ciągu kilku godzin zmienić światopogląd i klimat swoich codziennych refleksji nad światem z powodu natknięcia się w Internecie na choćby nie wiem co - pewnie nawet Superman ani Batman nie daliby tu rady, a co dopiero normalny prawdziwy człowiek; wiadomo, że ludzka psychika nie jest ani z gumy, ani z plasteliny.
 
   O.k. - może i dałoby się racjonalnie rozpracować wszystkie zdjęcia powietrznych pojazdów dyskokształtnych i wyjaśnić motyw latającego spodka na malowidłach z poprzednich wieków w taki sposób, żeby wyszło na to, że jednak nie ma problemu i spokojnie można sobie dalej trwać w przeświadczeniu, że nie od dziś całkiem nieźle rozumie się ten świat - a to jest "w porządku" świat, gdzie w krajach opisywanych jako demokratyczne ludzie faktycznie znają prawdę, którą po prostu emituje się z wielkich nadajników.

 
    Jednak w takim razie, skoro to wszystko tylko jakieś bzdury dla naiwnych albo przygłupich - jest jeszcze taki szczegół, dlaczego przedwcześnie pożegnało się z życiem aż tyle osób, które uporczywie drążyły tematykę ufo lub zbliżone, nie mniej wyśmiewane "teorie spiskowe"..?
 

                 Wyliczanka podejrzanych nagłych przejść badaczy ufo na "tamtą stronę":

www.rense.com/general64/liquid.htm 
 
 
i lista dziwacznie zmarłych naukowców z innych dziedzin, często bliskich mikrobiologii:
 
Phil Schneider R.I.P.
dr Eugene Mallove R.I.P.
Morris K. Jessup R.I.P.
Karla Turner R.I.P.
powrót na stronę główną